TECHNICKÉ INFORMACE » ABICOR BINZEL
ABICOR BINZEL

Dlouholetá tradice výroby

Firma Alexander Binzel Schweisstechnik GmbH Co.KG byla založena v roce 1945 v Alten-Busecku u Giessenu v SRN. V dnešní podobě zahrnuje mateřský závod v Giessenu, dále pak výrobní společnost Sweisstechnik Grenchen ve Švýcarsku a firmu Kurt Haufe GmbH Co.KG v Drážďanech.
Již od svého vzniku se firma postupně specializovala na vývoj a výrobu svařovacích hořáků pro svažování v ochranných atmosférách. Za více jak 50 let si vytvořila své vlatní know-how a vyvinula postupně řady malých, vysokovýkonových MIG/MAG svařovacích hořáků a následně od 70. let i svařovacích hořáků WIG/TIG. Vývojem, inovací a vysokou kvalitou výroby se firma stala určitým měřítkem v oblasti techniky svařovacích hořáků.
Pro řízení kvality má Alexander Binzel Schweisstechnik GmbH Co.KG vybudovaný systém ověřený nejen praxí, ale i certifikací. Jako první "čistý" výrobce svařovacích hořáků, získal v roce 1995 pro svůj "Qualitatsmanagement-System" od TUV certifikaci podle DIN EN ISO 9001.
Koncem 70. let začíná firma s výstavbou plošného odbytového systému. Dnes je Alexander Binzel Schweisstechnik GmbH Co.KG se svými 30 dceřinými společnostmi a dalšími více než 20 exkluzivními odbytovými partnery zastoupen po celém světě.

NzllMzNm